Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.IX – 24.X.2021

 1.    Dziś przypada XXIX Niedziela Zwykła:
·      Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na bieżące potrzeby funkcjonowania naszej parafii;
·      w dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się etap diecezjalny Synodu Biskupów «Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja». Rozpoczęcie o godz. 14.00 uroczystą Mszą św. w katedrze opolskiej, której będzie przewodniczył Biskup Opolski;  
·      do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz gazetka parafialna Pielgrzym;
·      można składać w kancelarii parafialnej modlitewne wypominki za dusze naszych bliskich zmarłych. Karty wypominkowe znajdują się obok prasy lub na ołtarzu NSPJ;
·      o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla grupy szkaplerznej w Bazylice.
 
2.   Spotkanie dla Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w środę, 20.10, o godz. 17.00 w Sali Eichendorffa. Przypominamy, że nasz Parafialny Zespół Caritas pełni dyżury dla potrzebujących w każdy czwartek od godz. 16.00 do 17.00 w biurze w Domu Pojednania.
 
3.  Zapraszamy na zbiórki dzieci i młodzież według ustalonego harmonogramu: lektorzy - czwartek po wieczornej Mszy św., OAZA - w piątek na godz. 19.30 w PiC’u, ministranci - w sobotę o godz. 9.00, Dzieci Maryi - w sobotę o godz. 9.00, scholi - sobota o godz. 10.30.
 
4.  W październiku odprawiamy w Bazylice nabożeństwa różańcowe o godz. 18.00.
                         
5.  W sobotę, 23.10, o godz. 10.00 odbędzie się w salce spotkanie Członków Papieskich Dzieł Misyjnych. Spotkanie organizowane jest przez Diecezjalne Duszpasterstwo Misyjne.
 
6.  W przyszłą niedzielę, 24.10, przypada XXX Niedziela Zwykła:
·      kolekta przeznaczona będzie na misje i Misjonarzy;
·      rozpoczniemy obchód Tygodnia Misyjnego. W tym roku towarzyszyć mu będzie hasło: «Spotkaliśmy Jezusa więc głosimy». Niech ten czas stanie się szczególnym czasem modlitwy za misje i misjonarzy, zwłaszcza pochodzących z naszej diecezji.
 
7.  W poniedziałek, 25.10, zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. o godz. 17.45 do Bazyliki na poświęcenie i wręczenie różańców komunijnych oraz nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00.

8.  Dziękujemy za wsparcie Dzieła Nowego Tysiąclecia a przez zakup kremówek wsparcie wspólnot Marianek i Ministrantów. 
 
9.  W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Zmarłych: śp. Stefanię KOZÓW, śp. Marię OLCHAWĘ, śp. Agatę CHOLEWĘ oraz śp. Janusza PAŁĘCKIEGO. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…